ДОЧЕК НОВЕ ГОДИНЕ КОД ХРАМА У ЧЕЛОПЕКУ

Сарадњом црквеног и организационог одбора, као и свештенства при храму Свете великомученице Марине у Челопеку, организован је свечани дочек Новог 2022. љета Господњег у порти храма.

Око 21:00 час, упркос ниској температури, вјерни народ се почео окупљати у порти храма челопечког. За присутне од стране организатора припремљено је послужење и музика, а вјерни народ народним колом одолио зими и хладном времену и прославио радост празника.

У 23:30 сви присутни, предвођени свештенослужитељима, ушли су у храм и Молитвом благодарења на Нову Годину ушли у нову 2022. годину.

По изласку из храма, уз ватромет завршено је ово молитвено-народно сабрање, које је настављено у јутарњим часовима служењем Свете литургије у храмовима челопечких парохија.

протојереј Драган Негић

МОЛИТВА БЛАГОДАРЕЊА НОВА ГОДИНА ЧЕЛОПЕК