ЛОПАРЕ: МОЛЕБАН ЗА СТРАДАЛНУ СРПСКУ ЦРКВУ У ЦРНОЈ ГОРИ

На дан 26/13 јануара, недеље 32. по Духовима, када наша Света Православна Црква прославља молитвену успомену на Свете мученике Ермила и Стратоника, а на навечерје празника Светога Саве првога архиепископа српског учињен је молебан за страдални народ српски у Црној Гори у Храму Покрова Пресвете Богородице у Лопарама.

Молебан је водио архијерејски намјесник и старјешина храма протојереј-ставрофор Стево Јовић уз свештенство и ђаконство тузланског намјесништва те велики број присутних вјерника, као и представника локалне власти на челу са начелником Општине Лопаре- доктором Радом Савићем.

Обраћајући се свима присутнима пригодном бесједом, отац Стево поручио је да Срби сада морају чувати јединство, те да се морамо молитвом борити против злих настраја свих оних нечасних и нечастивих сила које нападају на Цркву Христову и желе јој наудити, и да је то једини начин и пут- светосавски и јеванђелски пут којим се избавља од невоља.