Цапарде: ЗА ЖИВОТ БЕБЕ АЛЕКСАНДРА

Прослављајући празник мира и љубави -Божић, парохијани парохије цапардске ,заједно са црквено-општинском управом, приликом посјете своме храму организовали су се како би дали свој допринос за лијечење једногодишње бебе Александра Гајића из села Глумина код Зворика. Овом приликом цапардани су прикупили и на ж.р. Александровог оца Жељка уплатили 560,55 КМ. Овим својим скромним доприносом, парохијани цапардске парохије показали су да поред тога што нас прослава Рођења Христа Бога позива на мир, љубав и праштање те радост због доласка у свијет Спаситеља, он нам шаље и дубљи смисао заједничарења са Христом кроз оне чланове заједнице који су у невољи и немоћи а по ријечима самога Спаситеља:  „Гладан бејах и нахранисте ме, жедан бејах и напојисте ме, наг бејах и одjенусте ме, болестан бејах и обиђосте ме, у тамници бејах и дођосте к мени.”.
Беба Александар је оболео од ријетког тумора на мозгу и за његову операцију потребно је 391.000 евра. Овом приликом апелујемо на све добре људе и оне који су у могућности помогну акцију ЗА ЖИВОТ МАЛЕ БЕБЕ АЛЕКСАНДРА !