Бадње вече и Божић у Добоју (храм светих апостола Петра и Павла)

Празник Рођења Господа Бога и Спаса нашег Исуса Христа торженствено је прослављен у храму светих апостола Петра и Павла у Добоју.
У навечерје празника на Бадњe вече служено је празнично вечерње богослужење. Богослужили су протојереј ставрофор Мирко Николић, умировљени свештеник протојереј ставрофор Стојан Јовановић и ђакон Бојан Јокановић. Окупљеном вјерном народу обратио се отац Мирко, говоривши о томе колики је значај Оваплоћења Богомладенца Исуса Христа за људски род. Након вечерњег богослужења свештенослужитељи овог светог храма протојереј ставрофор Мирко Николић и протојереј ставрофор Растко Максимовић, освештали су бадњак а затим је по обичају наложен на ватру.

На Божић ујутро служена је света божанствена литургија. Евхаристијским сабрањем началствовао је протојереј-ставрофор Мирко Николић, уз саслужење умировљених свештеника, протојереја ставрофора Предрага Поповића,Радована Грујића, Стојана Јовановића, те ђакона Бојана Јокановића. Мноштво вјерног народа сабрало се у храму на ово Божићно јутро како би литургијски прославили Рођење Богомладенца Господа Исуса Христа. Велики број благочестивог народа сабраних на светој литургији приступило је Чаши живота сјединивши се са Оваплоћеним Господом Исусом Христом као круном вишенедељног Божићног поста. Божићну Посланицу Његове Светости Патријарха српског г. Иринеја упућену вјерном народу прочитао је архијерејски намјесник протојереј ставрофор Мирко Николић.
МИР БОЖИЈИ ХРИСТОС СЕ РОДИ!