СРПСКА ЗАЈЕДНИЦА У НИЈАГАРИ НАКОН 60 ГОДИНА СЛОЖНО ПРОСЛАВИЛА ВАСКРС

Прослава Васкрса у српској заједници у Нијагари ове године је била посебна, можемо слободно рећи и историјска. Први пут од 1963. године, Срби у Нијагари су у међусобном јединству дочекали и прославили празник Васкрсења Христовог окупљени на евхаристијском сабрању у цркви Светог великомученика Георгија.

Фото: Епархија канадска
Свету Литургију служио је парохијски свештеник презвитер Милорад Делић у молитвеном присуству Његовог Преосвештенста Епископа канадског г. Митрофана. Храм је био испуњен верним народом који је сведочио речи евхаристијског позива ,,Љубимо једни друге, да бисмо једнодушно исповедали…”

Лепоти богуслужења посебно је допринело појање парохијског хора и звук дечје граје. Светим Телом и Крвљу Христовом причестило се преко 250 особа. На крају свете Литургије, презвитер Милорад Делић је заблагодарио Васкрслом Господу на благословеном историјском дану, а затим се захвалио епископу Митрофану на љубави, молитвама и бризи коју указује парохијској заједници у Нијагари која је управо његовим молитвама и трудом коначно уједињена.

– Ово је први пут у 60 година да нијагарска заједница Васкрс прославља уједињено, окупљена у једном храму око једног Епископа. Молим вас да никада више не дозволите цепање Тела Христовог. Будимо свесни да ће увек бити неслагања, али да никада та неслагања и свађе не смеју бити разлог за оснивање нових цркава, јер то нису основе на којима црква може и сме да се гради. То није темељ на ком је Господ Исус Христос поставио Цркву. Љубав је предуслов за изградњу сваке заједнице и само таква заједница има могућност да опстане – поручио је свештеник Милорад Делић.

– Велика је радост данас за све нас овде сабране јер Христос Васкрсе и смрт уништи! Велика је радост за Цркву Христову јер се српски народ у Нијагари уједини. Радостан је данас Свети Сава, радосни су и Свети великомученик Георгије, Свети архангел Михаило и Свети Илија, заштитници парохија које су кроз историју сукоба у Нијагари настале. Молимо се Васкрслом Господу Исусу Христу да очува ово јединство, да се не понове сукоби и раздвајање браће – поручио је вчладика Митрофан.

Извор: Епархија канадска

ЕПАРХИЈА КАНАДСКА ЕПИСКОП МИТРОФАН