МОСКВА – ОСВЕШТАНА ИКОНА СА ЧЕСТИЦОМ МОШТИЈУ СВ. АЛЕКСАНДРА НЕВСКОГ ЗА МАНАСТИР У УГЉЕВИКУ

У Москви је јуче војни свештеник Константин Татаринцев обавио освећење иконе Светог благоверног кнеза Александра Невског са честицом његових светих моштију

Пренос ове реликвије из Руске православне цркве у СПЦ обавиће се 12. септембра у манастиру у Угљевику, Република Српска, чији први храм су саградили руски мировњаци 1997. године. Манастирски храм је посвећен Светом благоверном кнезу Александру Невском.

Делегацију из Русије предводиће Епископ зарајски Константин, викар Његове Светости патријарха Московског и све Русије  и Сергеј Бабурин.

Подсећамо, Његово Преосвештество Епископ зворничко-тузлански г. Фотије, заједно са Епископом Константином из Руске цркве, служиће Свету архијерејску Литургију у Манастиру Невски у Угљевику на дан празника 12. септембра.

Од маја ове године у Манастиру Невски борави руска монахиња Филотеја. Мати Филотеја је благословом Преосвећеног епископа Фотија постављена за настојатељицу манастира у Угљевику. Прије доласка у Епархију зворничко-тузланску монахиња Филотеја је провела 12 година код моштију светог Нектарија на острву Егина у Грчкој.

Манастир се налазио у парохији Горње Забрђе коју опслужује протонамјесник Срђан Васиљевић.

Извор

МАНАСТИР СВЕТОГ АЛЕКСАНДРА НЕВСКОГ УГЉЕВИК ЕПИСКОП КОНСТАНТИН РУСКА ЦРКВА