Нова књига - НОВОПРОСИЈАВШИ У АМЕРИЦИ

Издавачка куће Свете Тројице у манастиру Џорданвилу у Њујорку објавила је нову књигу о животу светих људи који су се мисионарили Православље у Америци.

Књига Новопросијавши у Америци: Посленици у Новом свету од светог Алексија до старца Јефрема обухвата велики број светитеља и светих стараца који су служили у Америци од средине 19. до 21. века.

Писац књиге са овим насловом је братство манастира Светог Јована Претече Меса Потамос на Кипру, које је такође аутор популарног романа Царски мученици: Шта ћутање није могло сакрити.

Издавач каже о књизи следеће::

Користећи и речи и слике, ова књига оживљава животе одабраних светих људи који су се трудили на северноамеричком континенту крајем XIX и XX века да би родили Православну цркву у Сједињеним Државама, Канади и Мексику. Неки од њих су и званично прослављени као свети, а други могу то тек бити. Ова књига је много више од једноставног историјског приказа или препричавања њихових живота и њихове изванредне службе у Северној Америци: то је духовни приручник, који настоји да инспирише и охрабри своје читаоце у њиховој сопственој борби за постизање светости која краси животе ових личности који су овде испричани.

Хронолошки, животи описани овде обухватају године од 1854. до 2019. и фокусирају се на време које је сваки човек провео радећи у Северној Америци. Нико од њих није провео цео свој живот на овом континенту, али су на овим обалама оставили наслеђе које траје до данас и сигурно ће трајати. Текст је прошаран обимном збирком црнобелих фотографија и цртежа пером и тушем који, заједно са завршним делом богате фотографије у боји, у великој мери доприносе да нам се приближи реалност њиховог живота и времена.

Књига обрађује ове свете:

Свети Алексије од Вилкс-Баре

Свети Тихон, патријарх московски