МИТРОПОЛИТ ИЛАРИОН ОБАВИО ЧИН ПРИСАЈЕДИЊЕА ПРАВОСЛАВНОЈ ЦРКВИ

У недељу 14. априла 2019. Цркви се присајединило 78 лица која су раније отпала од Православља, или су била пала у незнабоштво, залутила у секте или раскол.

Овај по Цркву свечани чин обављен је у московској цркви посвећеној Икони Матере Божје „Свих тужних радост“.

Рад са лицима који су отпали од Православља проводи  при овом храму Центар за рехабилитацију жртава нетрадиционалних религија „А.С. Хомјаков“. Пре обављеног чина присаједињења Православној Цркви сви они су драговољно одбацили заблуде и вратили се истинској вери, а неколико месеци претходно присуствовали су предавањима.

Све новоприсаједињене поздравио је митрополит Иларион истакавши да никада неки секташ не каже за себе „ја сам секташ“, нити, пак, расколник да изјави „ја сам расколник“, јер за себе нађу најлепша имена како би људе увукли у своја лажна учења. Митрополит их је позвао да редовно учествују у богослужењима и ако нешто не разумеју, слободно се обрате своме свештенику. „Православно богослужење је школа богословља, богомишљења, духовног живота, моралног живота. Уколико пажљиво слушате све оно што се пева и чита у цркви, у проповеди свештениковој, ви ћете се из свега тога стално учити о томе шта је неопходно да се остане на попришту православне вере. Настојте да учествујете у црквеним Тајнама, да се исповедате и причешћујете светим Тајнама Христовим како би се чистили од греха и како би се присаједињавали Господу који се својим пречистим Даровима кроз свету Тајну Причешћа усељава у нас и живи у нама,“ истакао је, између осталог, Високопреосвећени Митгрополит.

Извор: Православие.ру/спц.рс