СПОМЕН БЛАЖЕНЕ МАТРОНЕ МОСКОВСКЕ

Данас, 02.маја, се широм Српске Православне Цркве поју прелепе похвалне песме овој светитељки, која и након упокојења у Господу не престаје да помаже свима, који јој се чиста срца моле.Слава јој и хвала за непресушну помоћ своме земаљскоме роду!

ТРОПАР, глас 2

Богом умудрену блажену старицу Матрону, земље Тулске процветање и града Москве преславни украс, усхвалимо данас, верни.
Сијање светлости дневне не познавши, светлошћу Христовом просвети се и даром прозорљивости и исцелења обогати се.
Избеглица пак и странац на земљи беше, сада у пределима Небесним Престолу Божјем предстоји и моли за душе наше.

КОНДАК, глас 7

На службу Христу од утробе материне изабрана, праведна Матроно, стазом жалости и невоља пролазећи, тврду веру и благочашће пројавивши, Богу угодила јеси.
Зато, поштујући успомену твоју, молимо те: помози нама да у љубави Божјој пребивамо старице блажена.

Користимо прилику да вам препоручимо да посјетите манастир ове дивне светитељке који се налази недалеко од Добоја у нашој епархији, ако је недавно добио ново братство.

РУСИЈА БЛАЖЕНА МАТРОНА МОСКОВСКА