ЈАВЉАЊЕ СТАРЦА ГАВРИЛА У ВЕЗИ СА КОРОНА ВИРУСОМ

Православни новинар Константин Церцвадзе, аутор многобројних чланака и филмова о светитељу нашега времена старцу Гаврилу Ургебадзеу Грузијском пренио је јуче вијест на свом личном профилу да је у току те претходне ноћи имао чудесно јављање старца Гаврила у сну који је говорио о теми коронавируса који је задесио читаву нашу планету.

Ево шта је брат Константин написао:

Ноћас сам у сну видјео старца Гаврила. Он је стајао у својој келији у кули у манастиру Самтавро и веома тихим гласом, као за себе да је причао, но ипак се све чуло, говорио је: „Бојите се? Не бојте се… Та карона-марона ће ускоро отићи, а ми нећемо учинити тако да ранимо Христово срце! Зато ће сав народ одговарати.“

Зар није тако, Владико? – старац упита владику Тадеја Јорамашвилија. Владика у знак сагласности климну  главом.
Тамо су још били митрополит Константин Меликидзе (мој први духовни учитељ) и митрополит Атанасије Чахвашвили. (Сви они су покојни).

Свети старац Гаврило Ургебадзе

Затим је старац Гаврило подигао руке ка небу и почео је да се моли. Читао је 28. псалам:

„Принесите Господу, синови Божији; принесите Господу синове овнова; принесите Господу славу и част; принесите Господу славу Имену Његовом; поклоните се Господу у двору светом Његовом. Глас је Господњи над водама, Бог славе загрми, Господ над водама многим. Глас је Господњи у моћи, глас је Господњи у велелепности. Глас је Господа који крши кедре, и скршиће Господ кедре Ливанске; и иситниће их као телца, (потрешће) Ливан; и љубљени (му Израиљ) (биће) као син носорога. Глас Господа који пресеца пламен огња; глас Господа који потреса пустињу; и потрешће Господ пустињу Кадис. Глас Господњи који утврђује јелене, и открива дубраве; и у храму Његовом свако ће рећи славу (Његову). Господ ће седети над потопом, и седеће Господ Цар до века. Господ ће дати народу Своме снагу, Господ ће благословити народ Свој миром.“

Затим се старац поклонио и иконом „Три Нине“ осенио је у виду крста манастир, све људе, земљу и громогласно је узвикнуо: „За побједу Господњих људи! За твоју побједу, Католикосе!“ Онда је нестао… Под Католикосом се има у виду Патријарх Илија!

Икона „три Нине“ међу којима се у средини налази Света Нина просвјетитељка Грузије

Старац Гаврило Ургебадзе Грузијски канонизован је од стране Грузијске Православне Цркве као свети преподобни исповједник и јуродиви и празнује се 20. новембра по новом календару.

Тропар

Као што је Владика Христос Божанску природу Своју, човечијом сакрио, и тако нам невидљивим учинио неизрециво величанство Своје, и ти си Му се, свехвални оче Гаврило, уподобио, подвигом јуродства сакривши духовно сијање твоје, и исповједништвом вјере, постао си истински пастир, преподобни оче Гаврило, моли Христа Бога да спасе душе наше.

Кондак

Неизмјерно си милосрђе Божије, Чијом добротом ми гледамо творевину Њиме освјештану, ти си оче преподобни, лик Творца твог у себи учврстио, и страдањима си уздигао биће твоје у подобије Божије, зато те славимо, оче Гаврило,  као достојног сваке похвале, јер био си на земљи свирала правде, проповједник љубави и голуб чистоте, а твојим свечудним смирењем отворио си свијету извор мудрости, и сада си на небесима заступниче милосрђа Божијег и нашега спасења.

Икона старца Гаврила

Приредио и са руског превео: Парохија Кравичка

Извор вијести о чудесном сну: vk.com/id177582337

Датум: 20. март 2020. год.

ДУХОВНЕ ПОУКЕ СТАРАЦ ГАВРИЛО ГРУЗИЈСКИ ГРУЗИЈА