Филм митрополита Илариона о Светом Николају (видео)

Филм Свети Николај биће приказан на ТВ каналу Спас 19. децембра 2017. године. Аутор и водитељ је Митрополит волоколамски г. Иларион. Овај документарац је сниман у Барију (Италија), Мирама (Турска) и Можајску (Русија). Режисер је  Марија Вилкасте.

Филм је посвећен светом Николају Чудотворцу,  чије се мошти данас чувају у папској базилици у Барију (Италија). У филму о Николају Чудотворцу Мирликијском приказује се место Мира (Ликијска) где је био Епископ и град Бари где бораве његове мошти, као и Беит Џала - место у којем је по предању провео неколико година за време свог поклоничког путовања у Свету земљу.

У филму се говори о московским храмовима посвећеним Светом Николају, о икони Николаја Зарајског и Угрешком манастиру Светог Николаја. Филмска екипа је забележила сведочанства појединих људи који су на себи доживели велика и мала чуда овог великог светитеља до којих долази и дан-данас.

Извор: Московска Патријаршија (превод Информативна служба СПЦ)

СВЕТИ НИКОЛА ФИЛМ МИТРОПОЛИТ ИЛАРИОН