(Најава) ГРАДСКА СЛАВА И ЛИТИЈА У ЗВОРНИКУ

ОБАВЈЕШТАВАМО да ће Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Г. Фотије предводити свечану Литију поводом славе града Свете преподобномученице Параскеве - Свете Петке Трнове, заштитнице наших парохија и града Зворника.

У уторак 8. августа вечерње богослужење почиње у 17 часова, а свечана Литија из Старе цркве креће у 17:30 до платоа испред Касине гдје ће бити уприличено ломљење славског колача и благосиљање славских дарова. Истог дана ујутру се служи света Литургија у 9 часова.

Дођите да наставимо литијску дугогодишњу традицију којом показујемо слободу вјероисповједања наше православне вјере, јер ово је благословено вријеме када наше празнике можемо да празнујемо не само у храмовима, него и изван њих. Учествовањем у Литији освећујемо се ми, вијерни народ и цијели град. У ово смутно вријеме покажимо наше јединство и снагу заједништва.

Благословен који долази у име Господње!

Добро нам дошли!

НАЈАВА ГРАДСКА СЛАВА