(НАЈАВА) МОЛИТВЕНА УСПОМЕНА НА СВЕШТЕНОМУЧЕНИКЕ ЗВОРНИЧКО-ТУЗЛАНСКЕ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије рекао је да су свештеномученици били свештеници ове епархије који су служили народу и страдали са народом у Другом свјетском рату, те да ће Комисији за канонизацију Српске православне цркве доставити приједлоге за њихову канонизацију.

"Прикупљамо документе, биографије и њихов мартирологиј, страдање ће бити описано и надамо се да ће Комисија то прихватити, јер они су страдали за православну вјеру и за свој српски народ", навео је Епископ Фотије.

Владика је истакао да успомена на свештеномученике Епархије зворничко-тузланске треба да се празнује и да се служи парастос за покој њихових душа, а ово сјећање одржаваће се уочи Петровдана.

Света архијерејска Литургија биће одржана у суботу, уочи Петровдана, у Саборном храму у Бијељини, са почетком у 9.00 часова.

НАЈАВА НОВОМУЧЕНИЦИ ЗВОРНИЧКОТУЗЛАНСКИ САБОРНА ЦРКВА БИЈЕЉИНА ДРУГИ СВЈЕТСКИ РАТ