ПУЦАНО НА ПРАВОСЛАВНОГ СВЕШТЕНИКА ИСПРЕД ЦРКВЕ У ЛИОНУ

Непознати нападач пуцао је на православног свештеника у Лиону, јавља дневник "Прогрес". Полиција трага за нападачем који је из "кратежа" ранио свештеника Грчке православне цркве у Француској.

Свештеник је рањен са два хица из "кратежа", док је закључавао цркву, јавља "Прогрес", додајући да је са тешким повредама, али у свесном стању, пребачен у локалну болницу.

Француски полицајци, специјалци и истражитељи су одмах стигли на место догађаја, а полиција је покренула и опсежну акције потраге за нападачем, који је после пуцњаве побегао.

Према наводима француског Фигароа, пуцано је на свештеника грчке Цркве Благовештења у седмом арондисману.

Реч је о 52-годишњем свештенику Николаосу К., пише Фигаро.

Полиција је на Твитеру навела да се снаге безбедности налазе на лицу места и упозорила грађане да прате инструкције надлежних.

Француски премијер Жан Кастекс се због новонастале ситуације вратио у Париз са пута.

Напад у Лиону уследио је свега два дана пошто је радикални исламиста у Ницу ножем убио три особе, после чега је подигнут ниво безбедности широм Француске, а председник Емануел Макрон је на улице послао чак 7.000 војника.

Истрагом је откривено да је напад извршио 21-годишњи Тунишанин Брахим Ауисауи, који је недавно ушао у Француску из Италије.

Извор: РТС

СТРАДАЊЕ ЦРКВЕ ПРОГОН ХРИШЋАНА ЕВРОПА ФРАНЦУСКА ЛИОН ГРЧКА ЦРКВА ИСЛАМ