ЗЛАТНИ БОГОЉУПЦИ ОПРАВДАЛИ ОЧЕКИВАЊА НА ГОДИШЊЕМ КОНЦЕРТУ

Феноменално, дирљиво, потресно, инспиративно…. Ово је дио коментара одушевљене публике која је у четвртак увече у Центру за културу у Добоју одгледала годишњи концерт СЦПД „Богољубље“, испраћајући их на ногама и уз бурно одушевљење.

Концерт Богољубаца је имао ту част да свечано отвори програм културних активности поводом обиљежавања Дана града Добоја, 28. јуна. Ово је у свом обраћању нагласио градоначелник Добоја Борис Јеринић, коме је СЦПД „Богољубље“ у поводу годишњег концерта уручило захвалницу за помоћ и подршку у раду.

Захвалница је уручена и председнику Председништва БиХ Милораду Додику, који је такође значајно помогао хору у његовим пројектима, а на овај начин Богољупци су захвалили и Спомен-храму Рођења Пресвете Богородице, Црквеној општини Станари, начелнику општине Станари Душку Панићу,Народној библиотеци Добој, Основној музичкој школи “Маркос Португал” Добој и неколицини установа и предузећа који су им дали подршку у раду.

Програм концерта је за публику био посебна прича и својеврсно изненађење. Након почетног блока духовних пјесама, односно програма који је у Бијељини, на Међународним мајским музичким свечаностима, награђен златном медаљом, на сцени су се редом појавили Кристина Ивановић, вокална солисткиња из Бањалуке, Добојлија Бранислав Видовић, омиљени пјевач и члан Етно групе ИВА, Градски тамбурашки оркестар из Бањалуке и поп бенд „Свјетло на крају тунела“ из Бањалуке. Управо одабир пјесама је код публике након изненађења изазвао одушевљење, јер су солисти уз пратњу хора извели жанровски широку лепезу пјесама, од поп хитова као што су Ain’t Nobody Chaka Khana  и Get Lucky Daft Punka , до Мандићеве баладе „Ослони се на мене“ или хита Дејана Цукића „Ја бих да певам“. Бурне реакције је изазвала пјесма Младена Матовића „Завјет“, али и староградски бисери које је хор отпјевао уз пратњу тамбураша. Препуна сала је громогласно отпратила и извођење композиције „Пукни зоро“, а онда је слиједио и бис, па су публика, хор и солисти, уз игру и еуфорично расположење, заједно поновили Цукићеву пјесму „Ја бих да певам“.

„Сав уложени труд се исплатио, и пресрећан сам јер смо наишли на овакав одговор публике“, рекао је након концерта професор Славиша Ђурић, диригент СЦПД „Богољубље“. Он је додао да је са хором храбро ушао у нови пројекат, свјесно одабирајући неуобичајен програм, али да су реакције и чланова друштва и публике потврдиле да је остварен пун погодак.

Настављамо даље, поручили су чланови хора и њихов диригент, упућујући огромну захвалност свом граду и публици с којом су подијелили блистав тренутак и дирљиву емоцију предивног концерта.