БИЈЕЉИНА - ОТВОРЕН НОВИ ВРТИЋ У ПРОСТОРИЈАМА ПЕТРОПАВЛОВСКОГ ХРАМА

Још један објекат у склопу Дјечијег вртића „Чика Јова Змај“ отворен је данас у Мјесној заједници Вук Караџић, уз благослов Преосвећеног владике Фотија и свештенства Петропавловског храма на челу са оцем Мираном Гавриловићем.

Фото: Петропавловски храм
У Бијељини је данас отворен осми објекат Дјечијег вртића „Чика Јова Змај“, конкретно  овај објекат има капацитет од 45 дјеце. Симболично отварање новог објекта вртића организовано је на Међународни дан дјетета.

„Ово је најбољи начин да обиљежимо Међународни дан дјетета. Овим дајемо на значају предшколском васпитању и образовању, а Град Бијељина на овај начин повећава значајно обухват дјеце. На овај начин Град Бијељина показује висок ниво сензибилитета за препознавање потреба дјетета за право на предшколско васпитање и образовање као једно од најзначајнијих права и значајног облика психофизичког васпитања дјеце“, рекла је Јованка Вуковић, замјеник омбудсмана за дјецу.

Данашњи новоотворени објекат је други по реду отворен у овој години и садашњи обухват дјеце у вртићу „Чика Јова Змај“ је 850 дјеце.

„Морам да се захвалим и Градској управи и Скупштини Града који су изразили жељу за повећањем, односно проширењем капацитета нашег вртића. У овом објекту ће боравити двије групе, укупно до 45 дјеце што је позитивна ствар за ову мјесну заједницу. Такође, морам се захвалити и старјешини Петропавловског храма, свештенику Мирану који је изразио жељу да у склопу овог храма буде установа предшколског карактера и дошли смо у прилику да то реализујемо“, истакао је Вујановић и истакао да ће се подрудити да у што краћем року дјеца крену да похађају овај објекат.

Протонамјесник Миран Гавриловић, старјешина Петропавловског храма у Бијељини рекао је да смо сви дјеца Божија, али да ништа љепше нема него када мала дјеца одрастају у окриљу цркве и поред саме цркве.

„Размишљали смо у току градње овог лепог објекта шта је најлепша и најплеменитија сврха поред окупљања народа. Још већа симболика је да деца одрастају поред цркве. Из тог разлога наменили смо те просторије, које смо недавно довршили, да саобразимо потребама дечијег вртића. Имамо добру и личну сарадњу са предшколском установом „Чика Јова Змај“ и није било дилеме са ким ћемо сарађивати“, објаснио је протонамјесник Миран.

Градоначелник Бијељине Љубиша Петровић изразио је захвалност свештенству Петропавловског храма на челу са оцем Мираном на претходној сарадњи.

„Наше опредјељење је да Градска управа Града Бијељина и даље улаже у оно најврједније, благо нашег друштва – дјечицу. Желимо да се ове просторије користе у добром здрављу, добром расположењу и нека је срећан почетак нашим васпитачима и цјелокупном колективу вртића. У нашој Мјесној заједници „Вук Караџић“ и Петропавловском храму  са, усуђујем се рећи, једним од најуређенијих дворишта широм наше епархије, преко 40 дјечице ће имати прилику да похађа систем предшколског васпитања и образовања и Град ће се трудити да за дјецу обезбиједи што боље услове“, истакао је Петровић.

Предсједник Скупштине Града Бијељина Александар Ђурђевић подсјетио је да се Скупштина труди да се дјеца у јавном и приватном вртићу изједначе и да имају иста права, да је цијена коштања иста или идентична.

„То су неки правци у којима требамо дјеловати. Велико је задовољство и што је овај објекат вртића отворен баш у склопу Петропавловског храма. Мислим да је важно да дјеца расту и развијају се уз хришћанско образовање и васпитање, а бораве у дворишту цркве, те да ће то од њих створити добре људе. Свакако подршка је од првог дана мог мандата била присутна и сигурно да ћемо тако и наставити“, закључио је Ђурђрвић.

Текст: Дешавања у Бијељини
Фото: Петропавловски храм