(Видео снимак) РАТ ПРОТИВ ПОРОДИЦЕ У КУЛТУРИ

Округли сто је организовао „Породични сабор“ у оквиру традиционалне „Недеље породичног јединства“, у петак 8. септембра 2023. у 12 часова, у просторијама Удружења новинара Србије, Кнез Михаилова 6

Округли сто на тему: „Рат против породице у култури“ долази са поднасловом „Мрежа невладиних организација у српском образовању“.

Директно учешће на нашем Округлом столу о овој важној теми потврдила су звучна имена наше научне, религиозне и друштвене мисли, а путем видео обраћања своје виђење по овој теми чућемо и од клирика Руске Православне Цркве из Русије, Белорусије и Украјине, као и Грузијске Православне Цркве.

СПИСАК УЧЕСНИКА ОКРУГЛОГ СТОЛА:

Архиепископ Давид Рухадзе, Грузијска Православна Црква (Познат по својој тврдој позицији по питању чувања хришћанских вредности, противник ширења развратног греха).

О. Андреј Јурченко, Кијев (Свештеник, педагог. магистар богословских наука)

О. др Александар Романчук, Гродно, Белорусија – БПЦ МП (Протојереј, клирик Белоруске Православне Цркве Московске Патријаршије, шеф катедре за Црквену историју Минске духовне семинарије, заменик председника Студентског научног друштва)

Протођакон др Владимир Василик, С. Петербург, Русија, РПЦ (филолог, историчар, богослов, двоструки доктор наука, универзитетски професор, члан Синодалне комисије по питањима богослужења Руске Православне Цркве, директор Центра историјске психологије при катедри историје словенских и балканских земаља Историјског факултета у С. Петербургу.)

Презвитер др Оливер Суботић - (клирик СПЦ, упоредо завршио два факултета (ФОН и Богословски факултет) доктор социолошких наука, парох храма светог Александра Невског на Дорћолу, информатички инжењер.

Проф. др пуковник Борислав Гроздић (пуковник у пензији, Оснивач катедре за етику на Војној академији.)

Проф. др Слободан Антонић (Редовни професор Одељења за социологију Филозофског факултета Универзитета у Београду и сарадник Института за социолошка истраживања Филозофског факултета Универзитета у Београду, српски политиколог, социолог, политички аналитичар)

Проф. др Милош Ковић (Историчар, професор „Опште историје новог века“ на Филозофском факултету Универзитета у Београду, где је прошао сва научна звања, председник „Покрета за одбрану Косова и Метохије“)

Др Миша Ђурковић (Дипломирао, магистрирао и докторирао на Филозофском факултету Универзитета у Београду, Научни сарадник на Институту за европске студије у Београду, бави се политичком и правном теоријом, феноменима популарне културе…)

Др Владимир Димитријевић (професор књижевности, књижевник, православни публициста и православни мислилац, аутор и приређивач вероватно троцифреног броја књига)

Др Влајко Пановић (Клинички психолог, доктор психолошких наука, стручњак за брак, децу и породицу)

Мр Ања Филимонова – Русија (Историчар, доцент Московског хуманитарног универзитета, главни уредник научно-аналитичког портала „Наука. Вера. Култура.“)

Мр Марија Стајић (Mастер професор енглеског језика и књижевности, активно се бави породичним питањима у Србији као преводилац, аутор чланака и уредник породичних веб-страница pravoslavniroditelj.org, centarzazivot.rs а од 2019 је и коуредник српске странице међународног породичног портала ifamnews.com.)

Водитељ програма Ранко Гојковић, преводилац и публициста, један од оснивача Породичног сабора.

Извор: Саборник

САВРЕМЕНЕ ТЕМЕ ВАСПИТАЊЕ ПОРОДИЦА МИЛОШ КОВИЋ АЛЕКСАНДАР СУБОТИЋ