Гробље Пучиле - Храм преноса моштију св. првомуч. архиђ. Стефана

Контакт:
моб:+387 65 541 407

Храм Светог архиђакона Стефана на Градском гробљу „Пучиле“ у Бијељини

Једнобродни храм, димензија 17,8х8,5 метара. Градња храма завршена је 1936. године, а храм је освештао епископ зворничко-тузлански Нектарије Круљ.

Иконостас од храстовине у дуборезу израдио је Драган Петровић из Београда 2007. године. Иконе на иконостасу и цјелокупан храм живописао је 2007. године Јован Атанацковић из Београда.

Ктитор храма је Илија Ранкић из Београда. Господин Ранкић био је индустријалац и његова породица имала је велики посјед у Београду код зграде Патријаршије. У њиховом посједу била је и чувена кафана „Знак питања“ преко пута Саборне цркве у Београду.

До 2020. храм опслуживао протонамјесник Радиша Јокић, парох при храму светих апостола Петра и Павла.
Од августа 2020. храм је самосталан и у њему служи јереј Немања Ерак библиотекар Епархије зворничко-тузланске.