Пожарничка

Администратор парохије:
Милош Тришић, протонамјесник​

O парохији

Пожарничку парохију чине села: Пожарница, Баре, Ковачево Село, Вис, Ковачица, Тракиловића Ријека, Колимер, Цвиљевина, Гајеви и Гојино Брдо.

Парохијски храм

Храм Вазнесења Господњег у Пожарници. Није познато када је почела изградња. Храм је освештао митрополит зворничко-тузлански Николај Мандић 26. октобра 1896. године.

Током ратних сукоба у БиХ-ни (1992-1995) храм је, ван ратних дејстава, минирала тзв. Армија БиХ-не из Тузле. Тада су срушени звоник и олтарска апсида, а остали дио храм остао је у рушевном стању. У 2015. години почела је и траје реконструкција храма. Из наведеног разлога Светосавски дом је 2004. године преуређен у богослужбени простор. Минирани храм био је живописан. Као и живопис тако и иконе на иконостасу усљед минирања уништене су заједно са изузетно вриједним иконостасом. Комисија за очување националних споменика БиХ-не овај храм је прогласила националним спомеником културе.