Филијални храм - ЈЕГИНОВ ЛУГ

Храм Пресвете Тројице у Јегином Лугу

Храм је димензија 10х6 метара. Градња храма почела је у јуну 2010. године према пројекту архитекте Бошка Којића из Локања. Иницијатива за изградњу храма потекла је од др Милана Томића, декана Правног факултета у Источном Сарајеву и члана Сената Републике Српске. Храм је освештао епископ зворничко-тузлански г. Хризостом 21. јула 2013. године.

Дана 09. јуна 2020. Његово преосвештенство епископ зворничко-тузлански Фотије освјештао је нови живопис у храму.

Поред садашњег храма налазе се и темељи храма, димензија 17х8 метара. Градња овога храма почела је 1990. године. До почетка оружаних сукоба у БиХ (1992) били су завршени груби грађевински радови. Овај храм порушиле су муслиманске оружане снаге 1995. године.