Умјетничка школа ''ОДИГИТРИЈА''

Удружење ликовних умјетника примијењених умјетности и дизајнера „ОДИГИТРИЈА“ Епархије зворничко-тузланске у Бијељини 2019. године прославља 13. ГОДИШЊИЦУ постојања и преданог рада на пољу православне ликовне умјетности.

„Одигитрија“, лађа умјетничког стваралаштва, основана је 2006. године љубављу и несебичним залагањем свештеника Васе Ј. Поповића, њених наставника и ученика.

Развитку „Одигитрије“ свакако је допринијела и несебична помоћ њених пријатеља:

• Српска православна црквена општина Спомен-храма Светог мученика кнеза Лазара и свих светих мученика српских у Бијељини,
  • Слободанка и Слободан Ћурчић из Бијељине,
  • Висока школа - Академија Српске православне цркве за уметности и консервацију у Београду,
  • Православни богословски факултет „Свети Василије Острошки“ Универзитета у Источном Сарајеву,
  • ЗУ Специјалистички центар „КУЋА ЗДРАВЉА“ Бијељина.

Умјетничка школа ''Одигитрија'' током година свог постојања памти више од ОСАМ СТОТИНА полазника, али своја врата и даље држи широм отворена за нове полазнике.

Благоловом Епископа зворничко-тузланског Г. Фотија од школске 2019. године - БЕСПЛАТАН УПИС

У оквиру ''Одигитрије'', осим изучавања византијског иконописа, за ученике основношколског и средњошколског узраста омогућено је кроз КРЕАТИВНУ УМЈЕТНИЧКУ РАДИОНИЦУ изучавање и других видова ликовног изражавања, те припремна настава за упис на ликовне академије.

Програми усавршавања:

- ШКОЛА ИКОНОПИСА (цртање и сликање икона)
- ШКОЛА КАЛИГРАФИЈЕ (умјетност лијепог писања)
- КРЕАТИВНА УМЈЕТНИЧКА РАДИОНИЦА (класично сликарство)

Наставни план и програм прилагођен је узрасту ученика и обухвата три нивоа сложености:

1. ниво - за ученике од првог до петог разреда основних школа,
2. ниво - за ученике од шестог до деветог разреда основних школа и
3. ниво - за ученике средњих школа и студенте факултета.

Истински нас, поред свега, радује чињеница да „Одигитрија“ није примарно везана само за цртање и сликање него је постала и огледало наше душе, као што ни икона није само слика, већ молитва и надање у Господа.

Мисија „Одигитрије“ је очување онога што јесмо и онога што смо одувијек и били, а наш начин очувања и ширења православног насљеђа је другарство и љубав. Наш примарни циљ јесте да пружимо прилику младим људима да своје таленте, које су добили на дар од Господа, умноже, те да се тако у својој средини афирмишу као корисни чланови друштва, а самим тим и Цркве. Сваки користан рад и усавршавање у Христу води ка обожењу, што и јесте основни и најважнији циљ сваког човјека.

Умјетничка школа ''Одигитрија'' у споту ''Завјет''

ВИШЕ О ШКОЛИ ''ОДИГИТРИЈА'' ПРОЧИТАЈТЕ ОВДЈЕ:

Удружење ликовних умјетника примијењених умјетности и дизајнера „Одигитрија“ Епархије зворничко-тузланске ствара са благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Г. ФОТИЈА.

Најављујемо нова укрцавања у лађу умјетничког стваралаштва под окриљем Путеводитељке.

Тржни центар „EMPORIUM“ Бијељина
2. спрат

Контакт: +387 65 781 708, +387 65 875 574

ПРИДРУЖИТЕ НАМ СЕ!