„Приче из незаборава" – ПРОТОЈЕРЕЈ-СТАВРОФОР ДРАГАН ПЕЈЧИЋ, старешина Саборног храма у Бијељини

Нова епизода емисије „Приче из незаборава" – „Богу слава и милост", у којој је гост био протојереј-ставрофор Драган Пејчић, старешина Саборног храма у Бијељини емитована у недељу 18. јуна 2023. године у 20:25 часова.

Свети Порфирије Кавсокаливит је рекао: „Христа треба да осећамо као свог пријатеља. Он и јесте наш пријатељ. У то нас и Сам уверава када каже: „Ви сте пријатељи моји" (Јн. 15, 14). Гледајмо на Њега као на пријатеља и приступајмо Му као пријатељу. Падамо ли духовно, грешимо ли? Са присношћу, љубављу и поверењем похитајмо к Њему не са страхом да ће нас казнити него са поуздањем које нам даје осећање да у Њему имамо пријатеља. Рецимо Му: „Господе, учинио сам грех, пао сам; опрости ми!" Али истовремено треба да осећамо да нас Он љуби, да нас прима нежно и са љубављу и да нам опрашта. Нека нас грех не одваја од Христа! Када верујемо да нас Он љуби и када се трудимо да и ми Њега љубимо, онда се нећемо осећати туђима Њему и одвојенима од Њега чак ни када грешимо. Ми смо обезбедили за себе љубав Његову: како год да се владамо, знамо да нас Он љуби. Ако стварно љубимо Христа, онда не постоји бојазан да ћемо изгубити осећање страхопоштовања према њему."

У четвртак, 8. јуна 2023. године Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије, служио је свету архијересјку Литургију поводом прве прославе Светих мученика зворничкотузланских у Саборном храму рођења Пресвете Богородице у Бијељини.

​Након свете литургије, протојереј-ставрофор Драган Пејчић старешина Саборног храма говорио нам је о значају молитвеног прослављања Светих мученика зворничкотузланских, животу и потребама верног народа и на крају поучио речима: "Богу слава и милост!"

Аутор и водитељ Сава Самарџић.

НОВОМУЧЕНИЦИ ЗВОРНИЧКОТУЗЛАНСКИ САБОРНА ЦРКВА БИЈЕЉИНА ЗАПИСИ