ПОДВИГОМ РАДА КА БОЖИЈЕМ БЛАГОСЛОВУ

Фото Епархија зворничко-тузланска
Ученици из Петковаца, са вероучитељем, помогли су у чишћењу храма и порте Светог пророка Илије у Шетићима. Дечаци су косили, грабуљали лишће и траву, сакупљали и одвозили, док су девојчице чистиле храм.

Рад је оплеменила дечија песма, смех и дружење као и разговор о важности физичког рада. Рад је Богом благословен. Сваким радом човек подражава своме Творцу који је шест дана стварао свет а седмог починуо. Будући створени по лику Божјем имамо хришћанску дужност да свет, који нам је Бог из љубави створио, чувамо и негујемо. Да увек имамо на уму да је сваки поштен рад достојанствен, што нам је и Христос показао својим подвигом да буде дрводеља, те одабиром за апостоле једноставне људе који су обављали тешке физичке послове. Радом побеђујемо лењост испод чијег плашта извирују многи други грехови. Јачамо дух, снагу, вољу.

Хвала свештенику Илији Пантићу на срдачном дочеку, на издвојеном времену и братској љубави којом је пригрлио нашу вредну дечицу. Хвала и за богато послужење којим смо крунисали наш мали подвиг.

Вероучитељ Момчило Вуковић

ВЈЕРОНАУКА ШЕТИЋИ