5. СВЕТОСАВСКИ ТУРНИР БУКОВИЦА ВЕЛИКА

У уторак, 24. јануара 2023. године, ЈУОШ "Милан Ракић" у Буковици Великој, заједно са Канцеларијом за вјерску наставу Епархије зворничко-тузланске, а под покровитељством града Добоја, била је домаћин и организатор 5. традиционалног Светосавског турнира у малом фудбалу за ученике основних школа.

Спортски терен на којем су ученици показали своје спортско умијеће, уступио је  Спортки центар „СПОРТ-ПАРК“ Руданка.

На турниру су учестовали ученица из 5 основних школа и то: ОШ „Милан Ракић“ Буковица Велика (дјечаци и дјевојчице), ОШ „Радоје Домановић“ Осјечани (дјечаци и дјевојчице), ОШ Десанка Максимовић“ Станари, ОШ „ Доситеј Обрадовић“ Добој и ОШ „Свети Сава“ Добој.

Поред ученика, учешће у Светосавском турниру узеле су и двије посебне екипе: екипа вјероучитеља и екипа наставника, које су, на радост и одушевљење малих навијача, одиграли једну ревијалну утакмицу. Другу годину заредом на овој утакмици побједу је остварила екипа вјероучитеља, послије бољег извођења пенала.

У конкуренцији дјевојчица пласман је сљедећи:
1. ОШ „Милан Ракић“ Буковица Велика;
2. ОШ „Радоје Домановић“ Осјечани.

У конкуренцији дјечака:
1. ОШ „Доситеј Обрадовић“ Добој;
2. ОШ „Свети Сава“ Добој;
3. ОШ „Милан Ракић“ Велика Буковица.

Најбољи стријелац турнира - дјечаци:
Синиша Ристић - ОШ „Доситеј Обрадовић“ Добој.

Најбољи стријелац турнира - дјевојчице:
Тамара Ђедовић - ОШ „Милан Ракић“ Велика Буковица.

Вјероучитељ, ђакон Горан Јаковљевић, у договору са учитељицама, ђацима и надлежним свештеницима протојерејем-ставрофором Петром Петровићем и протојерејем-ставрофором Жарком Милашиновићем организовао је прославу школске славе Светог Саве и то, 25. јануара у ПО Мали Прњавор, а 26. јануара у ПО Станови, ПО Грабовица и ПО Љескове Воде.

На сам празник Светог Саве, у петак 27. јануара, послије Свете Литургије, ломљење славског колача обављено је у централној школи у Буковици Великој, уз присуство наставника, ђака и многобројних гостију. Ученици су спремили пригодан програм. Свештеник, јереј Чедо Јокић, благословио је присутне и одржао пригодну бесједу о значају личности Светог Саве. Кум овогодишње славе, ученик 9-1 разреда Филип Шујић, предао је кумство ученику 8-1 разреда, Виктору Лазићу.

вјероучитељ,
Дарио Милетић