МОЛЕБАН ЗА ПОЧЕТАК ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ У ДОБОЈУ

Поводом почетка нове школске 2022/23 године, у уторак 6. септембра, у храму Светих апостола Петра и Павла у Добоју служен је молебан са чином Призива Светог Духа за благословену и плодоносну наступајућу школску годину.

Молитвеном чину присуствовали су ученици, професори, педагог и психолог Медицинске школе у Добоју, предвођени директорицом, госпођом Миленом Дамјановић.

Молебан за све ученике и професоре служио је протојереј-ставрофор Растко Максимовић уз саслужење ђакона Владе Мојевића.

Отац Растко је након молитвословља поздравио све присутне призивајући благодат и мир од Господа Бога пожеливши ученицима, професорима и свим запосленима у Медицинској школи успјешну школску годину, да им Господ подари мудрости и знања, ради примања добрих наука, те их пастирски поучио и подсјетио на важност духовног васпитања и уздизања, као и колико је битно да посјећују цркву и света богослужења.

Овим путем се захваљујемо директорици ЈУ Медицинска школа Добој, госпођи Милени Дамјановић и цјелокупном колективу ове школске установе што су изашли у сусрет те одобрили одлазак ученика у наш свети храм.

Професори и ученици ове школе учествују у свим културним и духовним догађајима које организује наша света Црква, чувајући тако језик, културу, традицију и светосавље, а овом светом храму приликом фрескописања ученици и професори даривали су фреску Светог Стефана Дечанског.

Ове године на празник Преображења Господњег, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Фотије додијелио је Епископску грамату овој школској установи која ова године прославља 60. година успјешног рада.

вјероучитељ
ђакон Владо Мојевић