ОДРЖАНА СЈЕДНИЦА КАТИХЕТСКОГ ОДБОРА ЕПАРХИЈА СПЦ У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ И ФБИХ

Дана, 23. фебруара 2019. године, одржана је сједница Катихетског одбора (КО) епархија Српске Православне Цркве  у Републици Српској и ФБиХ.

Сједница је одржана у згради митрополије у Сарајеву, а под предсједањем Господина Хризостома, митрополита дабробосанског, предсједника КО-а. Катихетски одбор се бавио питањима и темама веома битним за унапређење православне вјеронауке у средњим и основним школама у Р.Српској, ФБиХ и Брчко Дистрикту.

Између осталог КО донио је одлуку о одржавању  стручних савјетовања за вјероучитеље у 2019. години, одредио теме савјетовања и предложио предаваче. Донесена је одлука о организовању Конференције о вјеронауци и њеном доприносу нашем духовном и сваком другом идентитету, која ће у јесен 2019. године бити организована у Источном Сарајеву.

Такође, делегација КО ће у разговору са ресорним министарством радити на изналажењу најбољих рјешења кад је у питању закондавна регулатива вјеронауке у систему средњошколског образовања.

КО ће и ове године опремити по један кабинет вјеронауке у нашим епархијама.

Извор: Митрополија дабробосанска