ЕЛЕКТРОБИЈЕЉИНА: Обиљежена слава Свети пророк Илија (ВИДЕО)

Руководство, радници и пословни пријатељи Зависно електро-дистрибутивног предузећа /ЗЕДП/ "Електро-Бијељина", угледни гости из града и регије, данас су традиционалним ломљењем славског колача, скромним ручком и дружењем обиљежили своју крсну славу, Светог пророка Илију - Илиндан.

Ломљeње колача обавио је Његово Преосвештентво Владика зворничко – тузлански г. Фотије са свештенством, кумом славе Синишом Максимовићем, директором предузећа Недељком Ћорићем, и радницима предузећа.

Владика Фотије је рекао да је данашњи чин ломљења славког колача у "Електро-Бијељини" благословен чин и знак да Црква жели да ради и сарађује са државом и државним институцијама, те да све приводи својој традицији и својој вјери, култури и предању.

"Овакав и слични скупови, овај чин, нешто је што је Немањићког духа, а што треба сви да градимо - да будемо у симфонији са државним институцијама, и да сви радимо за добро нашег народа", рекао је Владика Фотије.

Црква је ту, истакао је Владика зворничко-тузлански, да води духовну димензију – да народ руководи у вјери и да га води правим путем.

С друге стране, напомиње Владика Фотије, државне и друге институције су ту да воде бригу о земаљским потребама људи – о радницима, њиховим потребама, платама...

Директор ЗЕДП "Електро-Бијељина" Недељко Ћорић је, честитајући радницима крсну славу, захвалио свим присутним гостима што овај свечани дан дијеле са радницима предузећа.

"Са нама су данас на крсној слави "Електро-Бијељине" најпозванији људи не само града Бијељина него и шире регије и у складу са тим желим да захвалим свим градоначелницима, начелницима општина Преосвећеном Владици Фотију као и куму славе и свим званицама", рекао је Ћорић новинарима.

Директор ЗЕДП "Електро-Бијељина" Недељко Ћорић рекао је да је ове године слава предузећа скромно обиљежена, а да је разлог уштеда средстава од 12.000 КМ, која ће дијелом, најавио је, бити усмјерена у формирање фонда за помоћ дјеци погинулих радника предузећа током њиховог школовања.

"Настојаћемо да обезбиједимо и средства за финансирање најбољих ученика у 13 општина које покривамо, као и за одрађивање њиховог приправничког стажа", рекао је Недељко Ћорић.

Извор: Електро-Бијељина