ЕПИСКОП ФОТИЈЕ РАЗГОВАРАО СА ГРАДОНАЧЕЛНИКОМ БИЈЕЉИНЕ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Дана 06. јула 2023. Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије примио је у Епархији зворничко-тузланској у Бијељини др Љубишу Петровића, градоначелника Бијељине.

Преосвећени владика Фотије и градоначелник Петровић разговарали су данас о неколико активности које ће у наредном периоду бити заједнички реализоване, прије свега о обиљежавању предстојеће крсне славе града Бијељина - Свети великомученик Пантелејмон и о скором отварању вртића „Ђурђевак“ у објекту поред Саборне цркве.

На дан празника 9. августа Света архијерејска литургија биће служена у Храму светог Пантелејмона у Улици Стефана Дечанског, а послијеподне, након вечерњег богослужења у Храму светог Георгија, градским улицама ће проћи славска Литија која ће завршити на платоу испред Градске управе гдје ће бити освештани славски дарови.

Најављено је и да ће објекат вртића „Ђурђевак“ бити освештан крајем августа, када ће за родитеље бити одржан Дан отворених врата и разгледање вртића.

Такође, овом приликом је разговарано и о плановима за изградњу цркве Светог Саве у близини Центра за високо образовање.

Састанку су присуствовали и сарадници градоначелника, господа: Богдан Тадић начелник Одјељења за стамбено-комуналне послове и г. Радиша Петровић савјетник градоначелника Бијељине.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИЈЕМИ ГРАДОНАЧЕЛНИК БИЈЕЉИНА ЉУБИША ПЕТРОВИЋ