УСКОРО ПОЧИЊЕ СА РАДОМ ВРТИЋ "ЂУРЂЕВАК"

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Дана 04. јула 2023. Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије примио је у Епархији зворничко-тузланској у Бијељини г. Славишу Вујановића, директора ЈУ Дјечијег вртића ,,Чика Јова Змај" у Бијељини.

У згради, која се налази у порти Саборне цркве у Бијељини од септембра ће почети са радом ново одјељење вртића „Чика Јова Змај“. Епископ Фотије кумовао је имену новог објекта вртића, чији назив ће бити „Ђурђевак“. Планирано је да се освећење и отварања обави 31. августа, пред почетак нове школске године.

Овај објекат Граду је уступила Епархија зворничко-тузланска, а располаже са 943 метра квадратна простора, уз припадајућа 1567 метра квадратна околног земљишта. Простор је веома функционалан и опремљен је у складу са стандардима и нормативима. У новом одјељењу „Ђурђевак“ боравиће око 200 малишана од јасличког до предшколског узраста.

Директор ове предшколске установе Славиша Вујановић подсјећа да свега 35 одсто малишана предшколског узраста похађа вртиће у јавном или приватном сектору, а да је интересовање родитеља огромно. Он наглашава да је само у овој години на листи чекања 250 малишана чији су родитељи изразили потребу и жељу да упишу дјецу у ову установу.

- У шест одјељења вртића „Чика Јова Змај“ - „Мали принц“, „Мали чуперак, „Радост“ у граду,  „Сунце“ у Дворовима,  „Невен“ у Патковачи“ и „Пачија школа“ у Новој Јањи, борави  близу 600 малишана. Скоро 200 малишана  похађа припремни програм за полазак у школу. Већ низ година не можемо да прихватимо сву дјецу, а овај нови вртић ће нам омогућити да бар дјелимично ублажимо тај проблем. Настојаћемо да и даље повећавамо предшкоске капацитете како бисмо сву дјецу моглу обухватити неким видом предшколског васпитања – рекао је недавно Вујановић за портал ИнфоБијељина.

Крајем 2022. Епископ зворничко-тузлански Фотије и градоначелник Бијељине Љубиша Петровић су потписали уговор о десетогодишњем закупу објекта поред Саборне цркве у Бијељини за потребе Јавне установе Дјечији вртић „Чика Јова Змај“.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИЈЕМИ ВРТИЋ СЛАВИША ВУЈАНОВИЋ