В.Д. ДИРЕКТОР БОЛНИЦЕ У БИЈЕЉИНИ НА ПРИЈЕМУ КОД ЕПИСКОПА ФОТИЈА

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије примио је у службену посјету 16. септембра 2020. године, у Епархији зворничко-тузланској у Бијељини, вршиоца дужности директора Опште болнице Свети Врачеви у Бијељини проф. др Златка Максимовића.

Његово Преосвештенство и г. Максимовић разговарали су  о досадашњим позитивним искуствима која носе како свештеници који службују у болницима, тако и пацијенти као и запослени. Мисија цркве је и изван храма, а једно од битнијих мјеста у којима се она пројављује су болнице.

Такође, разговарало се и о узвишеном позиву љекара који је кроз етику и морал дубоко повезан са вјером хришћанском, о чему свједочи примјер Светих Врача (љекара) Козме и Дамјана чије име и носи Општа болница у Бијељини, као и велики подвиг који носе љекари и остало особље ове болнице током пандемије вируса Ковид19 која је у току већ 6 мјесеци.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИЈЕМИ ЗЛАТКО МАКСИМОВИЋ БОЛНИЦА БИЈЕЉИНА