БИЈЕЉИНА - ОДРЖАНО ДОБРОТВОРНО ВЕЧЕ ЗА КОСОВО И МЕТОХИЈУ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
У Бијељини је вечерас одржано добротворно вече за Косово и Метохију у организацији Епархије зворничко-тузланске и организације "Тројеручица", а у пригодном програму у Соколском дому наступио је Хор Призренске богословије.

Игуман манастира Свети архангели код Призрена архимандрит Михајло рекао је да Срби на Косову Метохији живе у страху за то шта их очекује сутра, с обзиром на то да је приштинска власт "подивљала" и понаша се као да су Срби највећи криминалци.

Он је истакао да Срби са ове стране Дрине дају Косову и Метохији љубав, која им је најпотребнија.

"Молити се Богу, помоћи колико ко може – то можемо увек, као људи и хришћани", рекао је новинарима архимандит Михајло, који је поријеклом са ових простора.

Архимандрит Михајло је захвалио Богу за то што у српским енклавама има све више дјеце, што свима даје снагу.

"Што се тиче монаштва, има и нових искушеника, истина нема неког великог броја, али свакако да је црквени живот пун", додао је игуман.

Директор Народне кухиње Епархије рашко-призренске и предсједник Епархијске хуманитарне организације "Мајка девет Југовића" Светлана Стевић рекла је да води шест народних кухиња у којима се храни више од 2.500 људи.

Она је навела да народне кухиње на простору Косова и Метохије постоје 22 године и да то много говори о томе колико је ситуација тешка, како се тешко живи, преживљава.

Она је напоменула да је у Бијељину долазила и прије 15-ак година, када је била пројекција филма "Кад би хљеба било више".

Свештеник Велислав Мишура, испред организације "Тројеручица", рекао је да је добротворно вече одржано уз благослов Његовог преосвештенства епископа зворничко-тузланског Фотија и да су добровољни прилози могли да се оставе у кутију на улазу у Соколски дом.

Он је навео да смо вечерас могли и да чујемо приче о веома тешким условима живота на Косову и Метохији.

Свештеник Мишура рекао је новинарима да је ова епархијска добротворна организација у јануару прикупљала новац за куповину брашна за Србе на Косову и Метохији, а након тога су Народној кухињи Епархије рашко-призренске уручили новац за куповину аутомобила којим одвозе спремљену храну по селима гдје живе Срби.

Изјава архимандрита Михајла

Изјава Светлане Стевић

Изјава о. Велислава Мишуре

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА КОСОВО И МЕТОХИЈА ЕПАРХИЈА РАШКО ПРИЗРЕНСКА