Зворник: ПОДЈЕЛА ОГРЕВА УГРОЖЕНИМ ПОРОДИЦАМА

Благословом Његовог Преосвештенсва Епископа зворничко- тузланског Господина Фотија, у сарадњи са Добротворном организацијом „Тројеручица“, данас и претходних дана обишли смо домове више угрожених породица и довезли прикупљене количине огревног дрвета.

Приликом недавне подјеле прехрамбених пакета помоћи, у разговору са парохијанима лошијег имовинског стања, већином старим, болесним и изнемоглим лицима који живе у руралном дијелу наших парохија, увидјели смо да им је у овом периоду набавка огревног дрвета највећа инвестиција коју нису у могућности себи да приуште. Управо због тога смо и покренули и успјешно реализовали ову акцију.

Црква као брижна мајка, вијековима се борила за свако своје духовно чедо и увијек је била активна на пољу духовног али и харитативног рада. Знајући и данас даље потребе наших парохијана, одмах ћемо покренути Божићну акцију како бисмо помогли браћи и сестрама који у невољама сиромаштва страдају.

Захваљујемо се Преосвећеном Владики Фотију и свештенику Велиславу Мишури који су свесрдно помогли нашу акцију преко Епархијске добротворне организације „Тројеручица“. Без њихове помоћи наша акција би била мање успјешна. Велику захвалност упућујемо и свим благочестивим парохијанима који су несебично учестовали у овој племенитој акцији, показавши своју хришћанску одговорност и људску солидарност.

Слава Господу на свему !

​протојереј Милош Зекановић

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА СВЕТОСАВСКА ОМЛАДИНСКА ЗАЈЕДНИЦА ЗВОРНИК