ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ДОНИРАО 2.000 КМ ЗА ДНЕВНИ ЦЕНТАР "ПОДРЖИ МЕ-9. ЈАНУАР"

Фото: Одбор за помоћ КиМ
Епархија зворничко-тузланска, по благослову Епископа Фотија помогла донацијом од 2.000 КМ опремање Дневног центра "Подржи ме-9.јануар" у Косовској Митровици за децу и младе с потешкоћама у развоју из Удружења родитеља "Подржи ме", који је изградио Одбор за помоћ Косову и Метохији.

“Овим хуманим гестом, Епархија зворничко-тузланска прва је велика институција СПЦ која је помогла материјално наш велики хумани пројекат намењен овој категорији деце на Косову и Метохији које живот није миловао. Колико је важна свака материјална помоћ да у потпуности опремимо овај центар кога зовемо хумани манастир, толико је важна и ова морална подршка да помаже на тај начин наш Одбор, Косово и Метохију уз све што чини у целини Српска православна црква за опстанак нашег народа на КиМ у духовној колевци свих Срба”, каже председник Одбора Милорад Арлов.

Арлов је позвао све хумане људе и институције које могу да помогну да се опреми центар и да његово потпуно функционисање почне од јануара наредне године.

“Верујемо у хуманост Републике Српске која је то показала у свим нашим хуманитарним пројектима и акцијама за наше Косово и Метохију и опстанка српског народа. Ове јесени средства прикупљамо за оремање Дневног центра, уградњу лифта који кошта 23.000 евра а који је неоходан за ову категорију деце и младих и функционисање центра”, рекао је Арлов.

Извор: ТВ Мост

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА КОСОВО И МЕТОХИЈА МИЛОРАД АРЛОВ