ВЈЕРНИЦИ ИЗ БЛАТНИЦЕ ПОМАЖУ ОБНОВУ МАНАСТИРА БИЈЕЛЕ ВОДЕ

На дан када наша Света Црква празнује дан посвећен преподобном Симеону Мироточивом, 26. фебруара т.г., благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко – тузланског, Господина Фотија, вјерници парохије блатничке, били су на једнодневном поклоничком путовању у манастиру Свете Тројице (Бијеле Воде), код Љубовије.

Мањи аутобус са 33 вјерника, како је првобитно и планирано, дошао је у манастир на почетак Свете Литургије, коју је служио игуман и настојатељ ове светиње, протосинђел Серафим (Петковић). Већина вјерника се у току Свете Литургије причестила Светим Тајнама Христовим.

Имајући у виду да је ово путовање било и хуманитарног карактера, с обзиром да је у овом манастиру почетком фебруара у пожару изгорио манастирски конак, вјерници парохије блатничке су овом приликом братству овог манастира, поред одређене количине хране, пића, одјеће, мантија, камилавки итд., уручили и новчану помоћ у износу од 4.460 КМ, која је у протеклих неколико недеља прикупљена у Храму света кнеза Лазара Косовског у Блатници.

Након проведених неколико часова у овој светињи, осјетивши благодат Духа Светога и чувши душекорисне поуке од о. Серафима тог дана, задовољни што је све протекло како треба и прије свега у славу Божију, у касним вечерњим сатима, вратили смо се својим домовима.

протонамјесник  Младен  Јурошевић

ПОКЛОНИЧКО ПУТОВАЊЕ БЛАТНИЦА МАНАСТИР БИЈЕЛЕ ВОДЕ СЕРАФИМ ПЕТКОВИЋ ЕПАРХИЈА ШАБАЧКА ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА