ХАРИТАТИВНА ДЈЕЛАТНОСТ У МАНАСТИРУ И НА ПАРОХИЈИ ДРАГАЉЕВАЧКОЈ

Празник Рођења Господа Исуса Христа у Манастиру светог архангела Гаврила и парохији драгаљевачкој почео је служењем Великог повечерја на Бадње вече у 16 часова.

Само паљење бадњака смо извршили у 18 часова, у величанственој атмосфери и уз присуство великог броја вјерника.

За малу дјечицу обезбеђена су 2 мала дуката.

Божијом вољом, ове године, дукат су нашли Дејан Божић из Г. Чађавице и Ивана Нешковић из Г. Драгаљевца.

Сав присутни народ је послужен колачима и куваним вином.

Уранак на Божић је почео у 04 сата, служењем Свете Литургије, на којој се сав присутни народ исповиједио и причестио Часним Телом и Крвљу Христовом.

Користећи присуство великог броја вијерника, замолили смо да се одазову позиву протојереја-ставрофора Душка Танацковића, пароха Угљевичкога, те да оставе прилог за лијечење тринаестогодишњег Луке Стевановића из Угљевичке Обријежи, обољелог од леукемије.

Том приликом сакупили смо 2000 КМ, које смо уручили Лукином оцу и дједу, јер се Лука налази на лијечењу на Институту за мајку и дијете.

Протојереј - ставрофор Лазо Стјепановић
привремени парох Драгаљевачке парохије

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА РОЂЕЊЕ ХРИСТОВО БОЖИЋ ДРАГАЉЕВАЦ МАНАСТИР ДРАГАЉЕВАЦ