ЗВОРНИК: ПОДЈЕЛА ОГРЕВА УГРОЖЕНИМ ПОРОДИЦАМА

Благословом Његовог Преосвештенсва Епископа зворничко- тузланског Господина Фотија, у сарадњи са Добротворном организацијом „Тројеручица“, Црквена општина Зворник - Стари Град и Светосавска омладинска заједница ових дана су до домова више угрожених породица довезли прве количине огревног дрвета у оквиру хуманитарне акције за куповину огрева угроженим породицама, старим, болесним и изнемоглим лицима.

У разговору са парохијанима лишијег имовинског стања, већином старим, болесним и изнемоглим лицима који живе у руралном дијелу наших парохија, схватили смо да им је у овом периоду набавка огревног дрвета највећа инвестиција коју нису у могућности себи да приуште. Управо због тога смо и покренули и реализовали ову акцију.

Црква као брижна мајка, вијековима се борила за свако своје духовно чедо и увијек је била активна на пољу духовног али и харитативног рада. Знајући и данас потребе наших парохијана ми ћемо ову акцију и даље продужити да бисмо могли помоћи браћи и сестрама којима је наша помоћ потребна.

Захваљујемо се људима који су учестовали у овој нашој племенитој акцији, показавши своју хришћанску одговорност и људску солидарност.

Слава Господу на свему !

протојереј Милош Зекановић

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА СВЕТОСАВСКА ОМЛАДИНСКА ЗАЈЕДНИЦА ЗВОРНИК