БРЧКО: УСПЈЕШНО ОКОНЧАНА ВАСКРШЊА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског, Светосавска омладинска заједница Брчко и Српска Правословна Црква у Брчком, организовали су још једну традиционалну акцију прикупљања помоћи угроженом становништву нашега града и околине, поводом наступајућег највећег хришћанског празника Васкрса.

Дана 27. априла 2021. године, успјешно је окончана хуманитарна Васкршња акција у Брчком.

Слободно и са радошћу можемо истаћи да је ово до сада најуспјешнија и најобимнија хуманитарна активност овога типа, у којој је скупљено више од 5.000 КМ оквирне вриједности, што у новчаним прилозима, што у прехрамбеним и хигијенским намирницима и потрепштинама.

На основу прикупљене помоћи Светосавци су овом приликом припремили 70 прехрамбено-хигијенских пакета, те смо на тај начин успјели обезбиједити пакете за 70 породица који ће у наредним данима добити прикупљену помоћ.

Сву пристиглу помоћ данас су светосавци разврстали, упаковали и одвезли до храмова у Српској Вароши, Грчици, Поточарима и Мерајама, одакле ће у договору са свештенством помоћ бити подијељена социјално угроженим породицама. У име Светосавске омладинске заједнице помоћ у храму у Српској Вароши ће подијелити Чланице Кола српских сестара, а у осталим храмовима то ће учинити наше свештенство у договору са Светосавском омладинском заједницом.

Један дио помоћи је одвојен и уручен и удружењу ''Спас'' из Брчког и њиховим штићеницима, а један дио помоћи издвојен је угроженим породицама Маоче и Горњег Рахића, преко групе добрих људи.

Овом приликом изражавамо огромну захвалност свим добрим људима коју су узели учешћа у овој хуманој акцији. Много би било поменути све оне који су дали помоћ и својим скромним прилозима учествовали, али молећи се за њих, вјерујемо да ће Благи и Васкрсли Господ уписати на небу њихове прилоге и дарове и урачунати им у добро дјело милосрђе и љубав коју су овом приликом на дјелу показали према својим ближњим.

Хвала свим појединцима и привредним субјектима без којих ова акција не би ни успјела.
Хвала Вам добри и честити људи и нека Вам Господ врати у здрављу душе и тијела Вама и Вашим породицама.

Хвала медијима РТВ ХИТ и РТВ БН, као и порталу е-Брчко, који су испратили ову акцију од почетка до краја.

Нека је слава и хвала Господу на благослову који је пратио ову акцију, хвала свештенству на указаној сарадњи и хвала свим младим Светосавцима и волонтерима Светосавске омладинске заједнице Брчко, који су се потрудили  и дали своје вријеме и труд, јер без њих ова акција не би била могућа.

СВЕТОСАВСКА ОМЛАДИНСКА ЗАЈЕДНИЦА БРЧКО

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА СВЕТОСАВСКА ОМЛАДИНСКА ЗАЈЕДНИЦА КОЛО СРПСКИХ СЕСТАРА ВАСКРС БРЧКО