ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: ДА СРПСКИ НАРОД ЖИВИ ВАСКРСЕЊЕМ ХРИСТОВИМ И ВРАТИ СЕ ВЈЕРИ И ЦРКВИ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
- Његово Преосвештенство епископ зворничко-тузлански г. Фотије пожелио је да српски народ живи Васкрсењем Христовим, да почиње и завршава дан вјером у васкрсење, да се врати себи, својој Цркви, Богу и једни другима.

Након Васкршње литургије у Саборном храму Рођења Пресвете Богородице, владика је нагласио да је данас највећи хришћански празник, празник над празницима, побједа над побједом.

"Васкрс је празник који у себи сакупља све друге празнике. Празник живота, истине и правде, доброте, празник који у себи садржи сву нашу вјеру, учење, теологију", рекао је владика у бесједи.

Подсјетио је на ријечи апостол Павла "ако Христос не уста, узалуд вјера наша", нагласивши да то значи да је вјера у васкрсење Христово централна догма Цркве и вјере.

Владика Фотије каже да Васкрс првенствено указује на побједу живота над смрћу јер се васкрсењем побјеђује смрт и дарује живот вјечни.

"Нека сте Богом благословени и да наш српски народ живи васкрсењем Христовим, да почиње и завршава дан вјером у васкрсење, да се вратимо себи, да се вратимо Цркви својој, да се вратимо Богу и да се вратимо један другом", рекао је владика Фотије и додао да је то благослов данашњег празника.

Након Свете архијерејске Литургије Преосвећени владика је дао и изјаву за БН телевизију честитавши сви њеним гледаоцима празника Васкрсења Христовог.

Захваљујући труду и љубави НТВ телевизије у прилици смо да погледамо снимак Васкршње Свете Литургије из Саборне цркве у Бијељини.

ВАСКРС БИЈЕЉИНА САБОРНА ЦРКВА ГРАДОНАЧЕЛНИК ЉУБИША ПЕТРОВИЋ