ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ОСВЕШТАО ЗЕМЉУ ЗА ХРАМ ЧАСНИХ ВЕРИГА У ДОБОЈУ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије освештао је данас земљиште за будући храм посвећен празнику Часних верига светог апостола Петра у добојском приградском насељу Баре.

Епископ Фотије се захвалио свима који су допринели да се започне ово благословено дело, а на првом месту градоначелнику Добоја, г. Борису Јеринићу и градској управи који су помогли да Црква добије земљиште за овај храм како би ово постало место окупљања свих нас без обзира ко коме припада. Црква увек апелује на јединство како би Срби били сложно окупљени око Часног Крста и светог олтара, рекао је владика Фотије данас у Барама.

Након освећења, Преосвећни владика Фотије је присуствовао свечаној академији поводом 140 година од оснивања Црквене општине Добој и прве српске школе у Добоју. Уз присуство многих званица академија се одржава у порти Храма светих апостола Петра и Павла.

ОСВЕЋЕЊЕ ЧАСНЕ ВЕРИГЕ СВЕТОГ АПОСТОЛА ПЕТРА ГРАДОНАЧЕЛНИК ДОБОЈ БОРИС ЈЕРИНИЋ