ПРАЗНИЧНО ВЕЧЕРЊЕ БОГОСЛУЖЕЊЕ У РАСТУШИ КОД ТЕСЛИЋА

Фото: Инга Цвијановић

Ти си родила и на рукама носила
Једнога од Тројице, Бога, Дјево Мати,
угаси ужарену пећ страсти и потоцима
суза умиј душу моју.

Канон покајни Пресветој Богородици,
Пјесма 8.

У навечерје храмовне славе и празника Покрова Пресвете Богородици у селу Растуша код Теслића, служено је празнично вечерње богослужење.

Вечерњим богослужењем началствовао је Првопастир Епархије зворничко-тузланске Господин Фотије уз саслужење Архијерејског намјесника теслићког протојереја-ставрофора Миладина Вуковића, јереја Славка Пантелића и ђакона Немање Спасојевића.

Поучавајући све присутне ријечима о Богородици,  Владика Фотије је истакао Њен значај за живот Свете Горе, за монахе и поклонике који походе светиње. Такође, Владика се осврнуо и на новонастале проблеме на Косову и Метохији, рекавши да Пресвета Богородица нашем народу даје снагу за опстанак и вјеру која се темељи на мучеништву Светог кнеза Лазара.

Молимо се Владарки, Пресветој Богородици да својим молитвеним заступништвом свима буде утјеха, нада и уточиште.

Пресвета Богородице спаси нас!

протојереј-ставрофор Недељко Пришић

ПОКРОВ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ ХРАМОВНА СЛАВА РАСТУША ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖЕЊА МИЛАН МИЛИЧЕВИЋ