ПРОСЛАВА ЈУБИЛЕЈА 50 г. ХРАМА У ГОРЊОЈ СЛАТИНИ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије извршио је, на празник свете великомученице Параскеве Римске - Трнове Петке, мало освећење обновљеног Храма Светог Саве у Горњој Слатини код Шамца поводом 50 година од првог освећења овог храма.

Данас, 08. августа т.г. Храм Светог Саве у Горњој Слатини прославио је јубилеј 50 година од првог освећења ''што је дан када је оживела ова парохија. Посебно се радујем што су са нама данас двојица прота који су започели изградњу овога храма, Стокан Ћирковић и Милан Пајкановић. Није било лако градити храмове у време комунизма кад се наметао безбожни атеизам у све поре српског друштва'' рекао је Владика Фотије у својој бесједи.

Евхаристијским сабрање началствовао је Преосвећени епископ зворничко-тузлански г. Фотије.

У Христовој оданости и братској љубави преосвећеном господину Епископу саслуживали су протојереји-ставрофори Стокан Ћирковић и Милан Пајкановић (умировљени свештеници); Слободан Тошић, парох врањачки; Предраг Ћирковић, парох брчански; протонамјесник Борислав Стојић (Епархија банатска) и ђакон Немања Спасојевић.

У току свете архијерејске Литургије Преосвећени епископ обавио је чин благосиљања генерално обновљене унутрашњости храма.

Додијељене су архијерејске похвалнице за помоћ при обнови храма Општини Шамац, г. Сави Босићу, ЦО Горња Слатина и г. Војиславу Мокрићу.

После Литургије услиједио је избор кума, даривање крста, барјака и икона, и опход око храма.

Након молитвеног дијела услиједио је богат културно умјетнички програм у ком су учествовали КУД "ПОСАВИНА" из Црквине и СКУД "КРЕПШИЋ" из Крепшића , а за све присутне припремљена је трпеза љубави.

Кум обновљеног храма је г. Никола Недић из Горње Слатине.

За указану част и канонску посјету надлежни свештеник поклонио је господину Епископу патерицу.

Богослужење су својим појањем уљепшали ''Србски православни појци''.

Све је било честито и достојанствено како и доликује јубилеју.

прив. парох слатински
протонамјесник Драган Павловић

СВЕТА ВЕЛИКОМУЧЕНИЦА ПАРАСКЕВА ТРНОВА ПЕТКА ОСВЕЋЕЊЕ ГОРЊА СЛАТИНА ЈОВИЦА РАДУЛОВИЋ НАЧЕЛНИК