БИЈЕЉИНА: СЛАВА МАНАСТИРА СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ (ВИДЕО)

Светом архијерејском Литургијом и свечаном Литијом данас је прослављен Свети Василије Острошки, храмовна слава манастира у центру Бијељине.

Свету архијерејску Литургију служили су Митрополит загребачко-љубљански Порфирије, Епископи зворничко-тузлански Фотије, новограчаничко-средњозападноамерички Лонгин, британско-скандинавски Доситеј, горњокарловачки Герасим, далматински Никодим, осечко-пољски и барањски Херувим и умировљени Епископ канадски Георгије у присуству бројних вјерника.

Обиљежавању манастирске славе присуствовао је изасланик предсједнице Републике Српске Миладин Драгичевић.

По завршетку Свете архијерејске Литургије епископи, свештенство, кум славе и бројни вјерници прошли су у свечаној Литији од манастира до Централног споменика на Тргу краља Петра Првог Карађорђевића, гдје је служен парастос за погинуле припаднике Војске Републике Српске, поводом обиљежавања 27 година од њеног оснивања.