ПРАЗНИЧНО ВЕЧЕРЊЕ УОЧИ СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ (ВИДЕО)

На дан Светог Василија Острошког света Литургија почиње у 9.30 ч.
Фото: Дражен Ракић
Прослава Светог Василија Острошког започела је данас служењем Празничног вечерња са петохљебницом, које је служио Преосвећени Епископ осечко-пољски Господин Херувим, уз присуство Преосвећене господе Епископâ Фотија, као домаћина, Лонгина новограчаничко-средњозападноамеричког, Герасима горњокарловачког и умировљеног Епископа Василија Качавенде, као и уз саслужење архимандрита Нектарија из манастира Часног Крста код Бијељине и преподобног јеромонаха Доситеја из манастира Ћелије код Лајковца, те протођакона Славољуба Милошевића, као и бројног вјерног народа.

''Свети Василије Острошки је спојио оно што је најтеже у хришћанству, и епископску службу и аскетски подвиг и трудољубље и пост и молитву. То је било неуобичајено у оно време исто као и данас.

Да будемо у молитви, и да у смирењу и покајању сутра дочекамо празник Светог Василија Острошког – рекао је вечерас Епископ Фотије.

На дан Светог Василија Острошког света Литургија почиње у 9.30 ч.

ХРАМОВНА СЛАВА СВЕТИ ВАСИЛИЈЕ ОСТРОШКИ МАНАСТИР СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ ЕПИСКОП ГЕРАСИМ ЕПИСКОП ХЕРУВИМ СЛАВА МАНАСТИРА СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ