СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У КРЕПШИЋУ

Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије служио је јуче свету архијерејску Литургију у храму Свете Тројице у Крепшићу, током које је освећен нови живопис у храму.

Епископу су саслуживали архијерејски намјесник брчански, протојереј-ставрофор Драган Ћирковић, и први парох брчански, протојереј-ставрофор Небојша Драшкић.

Светој Литургији присуствовао је велики број вјерника, међу којима и градоначелник Брчко Дистрикта господин Синиша Милић као и представници политичких странака у Скупштини Брчко Дистрикта.

За кума живописа храма Свете Тројице изабран је господин Ненад Максимовић из Крепшића.

Послије избора кума извршено је даривање Часног Крста, црквених литија и икона а потом опход око храма и помен пострадалима у последњем Одбрамбено-отаџбинском рату.

У пригодној бесједи Епископ Фотије је истакао значај празника Христовог Васкрсења за род људски, а говорио је и о значају обнављања и подизања нових храмова и њиховог украшавања.

''Непрестано смо прогањани, непрестано смо распињани и на Крсту смо непрестано, али и васкрсавамо.''

Надлежни парох протојереј-ставрофор Илија Филиповић се у своје име и у име црквеног одбора захвалио Епископу на канонској посјети и том приликом поклонио му икону Свете Тројице.

Протојереј-ставрофор Илија Филиповић
Лончари