Бијељина: Слава Саборног храма

Празник Рођења Пресвете Богородице прославила је Црква сабрана у Саборном храму у Бијељини посвећеном овом догађају.

Светом Литургијом је началствовао протојереј-ставрофор Миодраг Гаврић, уз саслужење протојереја-ставрофора Драгана Драгића, Митра Тешића, Жике Мићановић, Милана Перковића, ђакона Немање Ерака и народа Господњег сабраног под сводовима нашег Саборног храма, а како бисмо сви заједно, једним устима и једним срцем, славили Господа, који је диван у светима својима.

Старозавјетна историја је у Маријиној утроби досегла свој циљ. Старозавјетни период ишчекивања је окончан у личности Дјевојке, која се усагласила вољи Господњој и која је узела најприснијег учешћа у Оваплоћењу Бога Логоса.

Ако је Богородица својим тијелом и својом крвљу изградила створену природу свога Дјетета, онда Црква никад не може престати да је прославља, а како је она сама на освитку новозавјетне историје казала својој сродници Јелисавети.

И ми смо се нашим данашњим евхаристијским Сабрањем око Трпезе Очевог и њеног Сина удјенули у прослављање жене која је родила нашег Господа, а чије прослављање ће трајати до вијека и до вијека.