Насловна /   Вијести из Епархије

Помен пострадалим борцима пробоја ''Коридора'' у селу Мишинци

Помен пострадалим борцима пробоја ''Коридора''  у селу Мишинци
Помен за погинуле борце из Мишинаца, који су положили животе за слободу и част свог народа, служен је протекле недјеље, 17. јуна, код спомен обиљежја у порти мишинчанског храма. Парастос је служио надлежни парох, протојереј-ставрофор Славољуб Тривић, у присуству вјерника.

У знак сјећања на погинуле и умрле борце, свијеће су прислужили, а вијенце и цвијеће на спомен - обиљежје положили чланови породица бораца, замјеник начелника општине Синиша Јефтић, потпредсједник Скупштине општине Славен Гојковић, представници Општинске борачке организације Дервента, као и представници Удружења заробљеника. Помену страдалих, пошту су одале и делегације политичких партија, те група бораца из Козарске Дубице, који су учествовали у пробоју ''Коридора''.

У блаженом уснућу подај, Господе, вјечни покој уснулим служитељима својим и учини им вјечни помен.

Привремени парох парохије сочаничке
протојереј-ставрофор Славољуб И. Тривић