Слава храма у Доњем Брезику :: Епархија Зворничко-Тузланска ::

Насловна /   Вијести из Епархије

Слава храма у Доњем Брезику

Дана 17. маја 2018. године, на празник Вазнесења Господњег - Спасовдан, храм Христа Спаситеља у Доњем Брезику прославио је своју храмовну славу.

Молитвено славље отпочело је служењем Свете Литургије којом је началствовао протојереј-ставрофор Саво Тодоровић, а њему су саслуживали протојереј-ставрофор Александар Рељић и протођакон Жељко Секулић.

Кум овогодишње славе био је градоначелник Брчко дистрикта, господин Синиша Милић из Доњег Брезика.

Након Литургије изабран је кум за наредну годину, а ту част понио је господин Милан Васић из насеља Гредице I.

После трократног опхода око храма пререзан је славски колач,а потом је услиједила трпеза љубави коју су за ову прилику припремили Црквена општина доњобрезичка и гредичка заједно са овогодишњим кумом господином Синишом Милићем, те приложницима и парохијанима доњобрезичко и гредичким.