Крсна слава манастира у Ритешићу :: Епархија Зворничко-Тузланска ::

Насловна /   Вијести из Епархије

Крсна слава манастира у Ритешићу

Дана 02. маја прослављена је крсна слава манастира Свете Матроне Московске у Ритешићу. Празновање је започето Светом Литургијом којом је началствовао архијерејски намјесник дервентски протојереј-ставрофор Радојица Ћетковић уз саслужење свештенства добојског и градачачко- модричког намјесништва.

У прослављању учешћа су узели и вјерници из Дервенте, Добоја, Модриче и Брода који су дошли на поклоњење светињи која ниче на обронцима Вучјака.

Послије Свете Литургије и освећења славског хљеба и жита услиједила је трпеза љубави на којој се игуман Нектарије захвалио свим приложницима који су до сада помагали изградњу манастирског храма, позвавши их да уложе додатни напор и жртву како би ова светиња заблистала у пуном сјају.

Прослави празника присуствовали су и пензионисани савјетник руског амбасадора у БиХ г. Александар Шинкарев са супругом Ирином.