Братски састанак свештенства Архијерејског намјесништва дервентског :: Епархија Зворничко-Тузланска ::

Насловна /   Вијести из Епархије

Братски састанак свештенства Архијерејског намјесништва дервентског

У петак пете недјеље поста, 23. марта 2018. године, одржан је братски састанак свештенства Архијерејског намјесништва дервентског.
Литургија Пређеосвећених дарова служена је у храму Вазнесења Господњег у Дугом Пољу. Литургију је служио архијерејски намјесник дервентски протојереј-ставрофор Радојица Ћетковић уз саслужењепротојереја-ставрофора Драгана Зарића и јереја Бранислава Пејчића. Свештенству и окупљеном народу проповједао је јереј Никола Јањушић истакавши појам и значај поста од ране хришћанске цркве до данас.
Свештенство и народ приступили су Светим тајнама Исповијести и Причешћа. По завршетку свете Литургије свештеници су одржали сједницу у светосавском дому у Дугом Пољу.

Протојереј-ставрофор Жељко Матић