БРАТСКИ САСТАНАК СВЕШТЕНСТВА АРХИЈЕРЕЈСКОГ НАМЈЕСНИШТВА БРЧАНСКОГ

У петак 3. недјеље васкршњег поста 2023. године милости Господње, светом Литургијом Пређеосвећених Дарова коју су у храму Покрова Пресвете Богородице у Доњем Жабару служили протојереј ставрофор Никола Пекић, јереј Милан Михајловић и протођакон Жељко Секулић, отпочео је редовни годишњи састанак свештенства архијерејског намјесништва брчанског Епархије зворничко тузланске.

Овом приликом свештенство брчанског намјесништва је приступило и Светој тајни исповијести, коју је обавио духовник протојереј ставрофор Слободан Тошић.

О значају овог сабрања у току Литургије бесједио је протонамјесник Кристијан Ђокић.

Након причешћивања Пречасним Тијелом и Крвљу Господа нашег Исуса Христа и завршетка Свете Литургије услиједио је радни састанак братства којим је предсједавао Високопречасни Господин протојереј ставрофор Миодраг Тошић, архијерејски намјесник брчански. У току радне сједнице братског састнака архијерејски намјесник је пренио благослове Преосвећеног Епископа Господина Фотија, те је упознао браћу свештенике и ђаконе са важнијим одлукама Преосвећеног Владике и Епархијског управног одбора, те је разговарано о битним текућим питањима у пастирском раду пречасних отаца.

Домаћин овогодишњег сабрања, протојереј ставрофор Јово Михајловић, уприличио је трпезу љубави и домаћинским гостопримством учинио да братски састанак протекне у братској слози и љубави.

Фотографије и текст:
ђакон Бошко Максимовић